Vyberte stranu

Connected s Janom Řežábem, šéfom českej spoločnosti Socialbakers, ktorá už od investorov zo Silicon Valley získala cez 8 miliónov dolárov a otvára pobočky po celom svete.

Hosťom Connected je Ján Řežáb, spoluzakladateľ a výkonný šéf Socialbakers, jednej z najsľubnejších mladých českých technologických spoločností. Socialbakers koncom minulého roka získali novú investíciu vo výške 6 miliónov dolárov a celkovo už majú cez 8 miliónov dolárov. Firma teraz veľmi rýchlo rastie, zakladá pobočky po celom svete a už dokonca nakupuje iné Startup.

Socialbakers analyzujú dáta na sociálnych sieťach, čo je napríklad podľa série vlaňajších akvizícií podobných firiem sľubná oblasť podnikania. Jan Řežáb preto myslí vo veľkom a v rozhovore hovorí aj o možnom vstupe na burzu a nutnosti v Česku vybudovať firmu, ktorá nadviaže na svetovej úspechy bezpečnostných firiem, iba v oblasti webového softvéru.

Mladá spoločnosť v súčasnej dobe výrazne investuje do vývoja a naberá nové posily do vývojárskych tímov v Prahe a Plzni. Príjmy by sa v tomto roku mohli pohybovať okolo 25 miliónov dolárov.

[youtube]http://youtu.be/_M6qJr1iCnw[/youtube]