Vyberte stranu

Hackeri sa dostali do internej siete spoločnosti Adobe a ukradli informácie z 2,9 miliónov účtov užívateľov . Prišli tak k osobným informáciám o zákazníkoch, heslá a čísla platobných kariet sú však šifrované. Teraz Adobe z preventívnych dôvodov resetuje heslá napadnutých účtov a bude podnikať kroky na overenie identity zákazníkov. Brad Arkin z Adobe celý incident popisuje na svojom blogu. Nespomína sa nijako, odkiaľ bol útok vykonaný ani či išlo o napadnutie iba amerických zákazníkov. Arkin podľa magazínu ITWorld uviedol, že podľa vyšetrovania došlo k vniknutiu od 11. do 17. septembra.

Hackeri získali prístup takmer k trom miliónom účtom zákazníkov a k zdrojovým kódom mnohých aplikácií Adobe ( zdroj Techland.time.com )

Aspoň čiastočne dobrou správou je, že sa útočníci nedostali k rozšifrovaným číslam platobných kariet. Naopak zlou je, že okrem týchto údajov získali útočníci prístup aj k zdrojovým kódom mnohých kľúčových aplikácií Adobe ako Acrobat Reader, Cold Fusion a ďalšie. Používatelia si sami môžu preventívne zmeniť heslo na oficiálnom webe Customer security alert.