Vyberte stranu

sef-microsoftu-Steve-BallmerŠéf Microsoftu Steve Ballmer oznámil, že počas najbližších dvanástich mesiacov zo svojej funkcie odstúpi. Predstavenstvo zostavilo špeciálny tím, ktorý bude hľadať jeho náhradníka.

Internetom sa začala šíriť nečakaná správa. Doterajší výkonný riaditeľ Microsoftu Steve Ballmer počas nasledujúcich dvanástich mesiacov opustí pozíciu výkonného riaditeľa Microsoftu.

Steve Ballmer je v poradí len druhým výkonným riaditeľom spoločnosti po Billovi Gatesovi. Pre Microsoft pracuje od roku 1980 a na pozícii CEO nastúpil už v roku 2000, faktickým šéfom sa ale stal až v roku 2008, kedy Bill Gates oznámil, že sa už nebude Microsoftu z pozície predsedu venovať na plný úväzok.

Microsoft je teraz vo fáze transformácie konania. Chce sa stať flexibilnejšou spoločnosťou, ktorá bude lepšie a rýchlejšie reagovať na konkurenciu, a päťdesiatsedemročný Ballmer u toho už nebude, odchádza totiž do „dôchodku“.

Počas Ballmerovho konania uviedla firma na trh Windows XP, Vista, Windows 7 aj aktuálnu Osmičku. Kým Windows XP a Windows 7 sa dočkali obrovskej popularity a stali sa najrozšírenejšími desktopovými operačnými systémami na svete, firme sa zatiaľ príliš nedarí reagovať na premenu trhu a nástup tabletov s Androidom a IOS, ktoré stále výraznejšie konkurujú klasickým osobným počítačom, ktorých trh ovláda práve Microsoft a jeho Windows.

Ballmer ohlásil plánovanú premenu vnútornej štruktúry Microsoftu.

Výber nového šéfa nebude len tak. Predstavenstvo Microsoftu pre tento prípad zostavilo špeciálny tím, v ktorom zasadne aj Bill Gates. Nový riaditeľ pritom nemusí pochádzať priamo z Microsoftu, firma totiž bude pri hľadaní spolupracovať s agentúrou Heidrick & Struggles International. Jej lovci hláv teraz budú ponúkať predstavenstvu špičkových manažérov z celého sveta.

Steve Ballmer sa preslávil svojimi temperamentnými výstupmi

Microsoft zatiaľ neoznámil, či bude Steve Ballmer pracovať pre Microsoft na inej pozícii, alebo spoločnosť definitívne opustí. V každom prípade zostáva jedným z významných akcionárov firmy. A jeho majetok sa opäť trošku zvýšil, po oznámení horúcej novinky totiž poskočila cena akcií Microsoftu na technologickej burze Nasdaq v New Yorku.