Vyberte stranu

Spotrebiteľské webové služby Microsoftu nemali doteraz veľkú podporu. Webový profesionálny Outlook (Outlook Web Access, OWA) síce pred viac ako desiatimi rokmi položil základný kameň pre súčasný asynchrónny web a AJAX, bežné služby ako Hotmail a vôbec Live si ale rozhodne nemohli dať do životopisu slovíčka ako inovatívne, moderné, funkčné. Firmu Microsoft valcoval Google a ďalšie a trvalo to vlastne až do tohto roku.

Upútavka na nový Outlook.com
[youtube]http://youtu.be/uDI6Itn7soQ[/youtube]

Teraz sa to ale začína meniť. Microsoft predstavil nový SkyDrive, ktorý v sebe spája veľké úložisko a pôvodnú funkciu synchronizácie Mesh. Ten istý Microsoft potom tiež predstavil nový Outlook.com, ktorý už môže smelo konkurovať aj Gmail, ktorý bol odjakživa považovaný za najprogresívnejší webmail.

Prostredie nového webového poštára Outlook.com

Nakoniec sa neustále zlepšuje tiež Bing a jeho služby vrátane máp. V Slovenskej republike si z neho síce môžeme právom robiť srandu, lebo nie je pre náš trh plne lokalizovaný, ale iná situácia panuje v USA, kde Bing pomaly ale iste každým rokom ukroja nejaké percento z trhového koláča Googlu.

Nový Outlook aj SkyDrive ponúkajú klientov aj pre iOS a Android

Ak by sa mal Google v horizonte najbližších rokov niekoho skutočne obávať, bude to rozhodne Microsoft, ktorý sa začína učiť zo svojich minulých chýb.